Inlägg publicerade under kategorin Auktioner

Av Bruce Wayne - 28 oktober 2007 07:47

Hej!

Geväret blev inte sålt.

BW

Av Bruce Wayne - 23 oktober 2007 09:19

Hej!

Nu finns en ny chans på en Dick Sprang Lithografi (se inlägg Dick Sprang).

http://cgi.ebay.com/Batman-Lithograph-Signed-by-Dick-Sprang_W0QQitemZ270178650639QQihZ017QQcategoryZ17076QQssP
ageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

BW

Av Bruce Wayne - 22 oktober 2007 10:09

Hej!

Nu finns en trevlig Batmobile på Tradera från 60-talet till försäljning. Det är redan huggsexa om bilen trots att det är över en vecka kvar på auktionen.

http://www.tradera.com/60_talet_Batman-auktion-50081566

BW

Av Bruce Wayne - 17 oktober 2007 10:52

Hej!

Säljaren "The-Retro-trader" på ebay säljer massor av smått och gott från Batmans guldålder 1960 -1969. En av godbitarna är ett Batman gevär från japan. Ni som har läst min blogg vet att jag är extra förtjust i dessa objekt.

BW

Av Bruce Wayne - 16 oktober 2007 10:32

Hej!

Den 3 oktober gick en auktion på Bonham. Där såldes 12 st prototyper. Priserna var ifrån 50 - 200£

http://www.bonhams.com/cgi-bin/public.sh/pubweb/publicSite.r?sContinent=EUR&screen=catalogue&iSaleNo=15754

BW

Av Bruce Wayne - 6 oktober 2007 07:58

Hej!

Kitet gick för 3716.66$, se inlägg 27/9. Jag antar att den som sålde ett liknande kit för cirka 5000$ gjorde en bra affär. Men ca. 3700$ dollar är också bra.

BW

Av Bruce Wayne - 3 oktober 2007 09:00

Hej

Bilen gick för 2325kr, se inlägg 25/9.

BW

Av Bruce Wayne - 27 september 2007 18:22

Hej!

1966 kom MASSOR av batmanleksaker, ett av de mest åtråvärda sakerna finns nu på ebay. Det jag pratar om nu är Batman Puppet Set. Det såldes massor under sextiotalets slut. Men i princip alla slängde teater dekoren som är gjord av papp. De flesta ville bara ha dockorna. Nu i idag så är det tvärt om. Det betyder att många samlare är villig att betala MASSOR för dekoren.  Nu finns ett kit i mint på ebay. Senaste jag såg ett kit, dock inte lika fint som detta. Så gick det för över 5000$. Det är åtta dagar kvar på autionen och priset ligger redan på över 1500$.

BW

Länkar

Fråga mig

48 besvarade frågor

Presentation

Kalender

Ti On To Fr

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
<<< Februari 2018
>>>

Tidigare år

Sök i bloggen

Senaste inläggen

Kategorier

Arkiv

RSS

Besöksstatistik

Gästbok

Ovido - Quiz & Flashcards