Inlägg publicerade under kategorin Auktioner
Hej!
Geväret blev inte sålt.
BW
Hej!
Nu finns en ny chans på en Dick Sprang Lithografi (se inlägg Dick Sprang).
http://cgi.ebay.com/Batman-Lithograph-Signed-by-Dick-Sprang_W0QQitemZ270178650639QQihZ017QQcategoryZ17076QQssP
ageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
BW
Hej!
Nu finns en trevlig Batmobile på Tradera från 60-talet till försäljning. Det är redan huggsexa om bilen trots att det är över en vecka kvar på auktionen.
http://www.tradera.com/60_talet_Batman-auktion-50081566
BW
Hej!
Säljaren "The-Retro-trader" på ebay säljer massor av smått och gott från Batmans guldålder 1960 -1969. En av godbitarna är ett Batman gevär från japan. Ni som har läst min blogg vet att jag är extra förtjust i dessa objekt.
BW
Hej!
Den 3 oktober gick en auktion på Bonham. Där såldes 12 st prototyper. Priserna var ifrån 50 - 200£
BW
Hej!
Kitet gick för 3716.66$, se inlägg 27/9. Jag antar att den som sålde ett liknande kit för cirka 5000$ gjorde en bra affär. Men ca. 3700$ dollar är också bra.
BW
Hej
Bilen gick för 2325kr, se inlägg 25/9.
BW
Hej!
1966 kom MASSOR av batmanleksaker, ett av de mest åtråvärda sakerna finns nu på ebay. Det jag pratar om nu är Batman Puppet Set. Det såldes massor under sextiotalets slut. Men i princip alla slängde teater dekoren som är gjord av papp. De flesta ville bara ha dockorna. Nu i idag så är det tvärt om. Det betyder att många samlare är villig att betala MASSOR för dekoren. Nu finns ett kit i mint på ebay. Senaste jag såg ett kit, dock inte lika fint som detta. Så gick det för över 5000$. Det är åtta dagar kvar på autionen och priset ligger redan på över 1500$.
BW
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 | 6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |