Inlägg publicerade under kategorin Auktioner
Hej!
Det har dykt upp en en till japansk batmobil på tradera.
http://www.tradera.com/Batman_bil-auktion-48174763
BW
Hej!
Den 3 oktober så ska den anrika auktionsfirman Bonhams sälja Corgi bilar. Det som är så unikt med denna auktion är att massor protyper på batmanbilar ska ut på auktion. Det är ett unikt tillfälle att investera rejält inför framtiden.
BW
Hej!
Lithografin, Secrets of the Batcave gick för 304.99$
Lithografin, Guardians of Gotham City gick för 125.99$
BW
Hej!
Oftast får Bob Kane, mannen som grundade Batman mest berömmelse, MEN utan Dick Sprangs hjälp hade Batman inte varit lika stor. Dick Sprang är en gigant i serievärlden. Här i Sverige är han inte känd men i USA är han stor. Han är bl.a mannen bakom the Riddler.
Det stora problemet för Dick Sprang var att Bob Kane lurade honom ofta och tog äran för hans jobb. Det är ibland oklart vad som är Bob Kanes arbete och vad som är Dick Sprangs arbete.
http://www.comic-art.com/biographies/sprang01.htm
Precis innan han dog gjorde två lithografier en med Gotham City och en med Batcave, dessa två är UNIKA och de finns på ebay till försäljning nu.
BW
Hej!
Kitet gick för 169.16$ (se inlägg 12/9).
BW
Hej!
Nu kommer ytterligare ett kit till salu på ebay.
BW
Hej!
Bilen gick för 2469kr. (Se inlägg 3/9)
BW
Hej!
Objectet gick för 180$. (se inlägg 5/9).
BW
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 | 6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |